Оформить заявку |
---|
Наші співвітчизники все частіше відправляються в поїздки за кордон з туристичними цілями, в службові відрядження, на заробітки або для отримання освіти. Можливості для виїзду за кордон значно розширилися завдяки введенню безвізового режиму з Європейським Союзом, але багатьох жителів України цікавить, чи можна безперешкодно виїхати з країни, якщо є заборгованість за кредитними зобов’язаннями, невиплачені вчасно аліменти або борги за комунальні послуги.
Як правило, при оформленні візи ніхто не цікавиться такими подробицями. У посольстві зазвичай задають питання про наявність стабільного заробітку і офіційного місця роботи. Українські митники і прикордонники також не мають права перешкоджати вашим вільним переміщенням, крім випадків, прописаних в законодавчих актах.
В яких випадках заборонений виїзд з непогашеним кредитом
Заборона на перетин кордону може прийняти тільки суд після розгляду кримінальної або цивільної справи. Якщо кредитор подасть позов на безвідповідального позичальника і виграє його, рішення суду передається у виконавчу службу, яка може знову звернутися в суд з вимогою про заборону виїзду з країни.
Тільки після задоволення цієї вимоги банк має можливість звернутися в Прикордонну Службу України. Вона внесе дані на цього громадянина в списки людей, які не можуть покинути територію України.
Як виправити ситуацію
На офіційному сайті Прикордонної Служби України кожен громадянин може отримати відомості про можливості (або неможливості) виїзду в інші країни. Якщо Ви виявили себе в «чорному списку», не варто відмовлятися від передбачуваної поїздки. Адже існує кілька цілком законних і доступних способів виправити ситуацію, що склалася.
Постарайтеся в короткі терміни розрахуватися з кредитором. Після цього вам потрібно отримати відповідну постанову в судових органах. Його потрібно відправити в інформаційний центр ПСУ. Протягом місяця ваші дані будуть видалені зі списку неплатників, після чого Ви зможете без всяких побоювань перетинати кордон.
Якщо швидко виплатити борг не вдається, зверніться до кредитору з проханням продовжити терміни повернення або реструктуризувати позику. Після підписання нового кредитного договору Ви зможете виключити свої дані з «чорного списку» прикордонної служби.
Можна скористатися своїм правом подати апеляцію для перегляду вашої справи і скасування заборони на виїзд.
Зверніться в банк із заявкою на рефінансування заборгованості. В цьому випадку кредитор погасить ваші старі кредити, а Ви отримаєте можливість вільного виїзду з країни.
Як уникнути проблем з погашенням кредиту
Перед оформленням навіть невеликого позики Завжди слідкуйте за тим свою реальну можливість своєчасно повернути борг з урахуванням процентної ставки. Намагайтеся лягати в терміни, прописані в кредитному договорі, щоб уникнути прострочень і нарахування штрафних відсотків. При виникненні ситуацій, що перешкоджають своєчасному поверненню кредиту, звертайтеся до кредитору з проханням продовжити дію кредиту або надати кредитні канікули.
Запам’ятайте: навіть при великій заборгованості виїхати з країни можна. Між поданням позовної заяви та внесенням ваших даних до єдиного реєстру проходить як мінімум 7-10 днів. У цей період можна перетнути кордон без будь-яких проблем.
І останнє: поки банк не звернувся до суду, контролювати і забороняти ваші переміщення через державний кордон не має права ні прикордонники, ні митна служба.