Оформить заявку |
---|
Поради тим, хто хоче накопичити на старість самостійно.
Навряд чи в Україні залишився хоч один потенційний пенсіонер, який досі вірить в гідну пенсію від держави. Виною всьому щорічно мінливі правила державного пенсійного забезпечення. На додаткову пенсію від роботодавця також не доводиться розраховувати. Що в цій ситуації робити тим, хто хоче забезпечити собі пенсійні накопичення в майбутньому, яких би вистачило на безбідну старість? Ділимося «золотими» правилами накопичень.
Вам буде цікаво: Грошовий кредит
Правило 1
Щоб забезпечити собі гідну пенсію потрібно вже зараз відкладати на старість. Але не просто збирати і складати «під подушку», а навчитися управляти цими грошима. Причому робити це регулярно, щомісяця, відраховуючи не менше 10% доходу (почати, втім, можна і з 5%).
Правило 2
Автоматизуйте процес накопичення (щоб убезпечити себе від спокус витратити ці 10% доходу, які ви домовилися відкладати на майбутню пенсію). Для цього домовтеся з банком, в якому ви отримуєте зарплату, відраховувати певну суму з кожної зарплати на депозит. Якщо цього не зробити, то через пару місяців ви почнете пропускати платежі (коли людина витрачає на процес більше двох годин в місяць, незабаром він відмовляється від інвестицій).
Правило 3
Можна почати збирати і з вкладу, краще з поповнюється. Ставки за гривневими вкладами сьогодні – 20%. Плюси депозитів: відсотки по ним не обкладаються податками, як і курсова різниця. Якщо термін дії вкладу закінчується, ви завжди можете його пролонгувати або перевести накопичену суму в новий вклад. Робити це рекомендується до тих пір, поки сума не досягне 250 тис. грн. (вони, як відомо, застраховані ФГВ). Все що понад цієї суми краще віднести в інший банк і відкрити новий депозит.
Вам буде цікаво: Кредит готівкою в інтернеті
Правило 4
Коли зберете достатньо, можна буде задуматися про добавці в ваш особистий пенсійний портфель інших інвестицій. Втім, аналітики не радять інвестувати в ті інструменти, які до кінця не розумієте. Несприятливий для ринків час теж краще «пересидіти» у депозитах.
Правило 5
Коли зберете достатню суму і накопичите досвід, можна спробувати щастя і з більш ризикованими активами. Наприклад, вкластися в інструменти, які дають дохід у два рази вище інфляції, але при цьому не дають жодних гарантій. Мова йде про акції, які доведеться вкладати безпосередньо або через спеціальні фонди. Мінуси: з акцій і паїв сплачується податок. Якщо ви не хочете віддавати належні 20% державі, можна купити папери на світових біржах.
Правило 6
А ось такі непрозорі інструменти, як ноти, хедж-фонди та форекс, експерти категорично не рекомендують. Довгострокові поліси накопичувального страхування життя та добровільні внески в НПФ теж не в честі у фінансових консультантів. По-перше, комісії страховикам можуть досягати 15% від суми. По-друге, такі інвестиції у більшості випадків непрозорі. Разом з тим, ці інструменти можуть лише гарантувати повернення вкладеної суми та виплату мінімального доходу (2-4% річних у гривнях). Однак ці інструменти можуть бути зручні для виплати ренти і пенсій.